Akademia Języka Angielskiego Perfect - Rabka - Zdrój

Akademia Języka Angielskiego Perfect 34-700 Rabka-Zdrój
ul. Podhalańska 4
tel. (0 18) 26 76 894
tel. 601 175 624
Sekretariat czynny: pn. - pt. w godz. 8.00-17.00 Kontakt z nami

Strona główna » Wiadomości » III Festiwal Piosenki Angielskiej w Rabce-Zdroju

III Festiwal Piosenki Angielskiej w Rabce-Zdroju

Data publikacji: czwartek, 18 czerwca 2015

III Festiwal Piosenki Angielskiej w Rabce-Zdroju

             Miasto dzieci po raz kolejny gościło młodych, śpiewających artystów z regionu i całego województwa, na, organizowanym przez Akademię Języka Angielskiego „Perfect”, Małopolskie Centrum Edukacji i rabczański MOK, Festiwalu Piosenki Angielskiej.
             Pogoda, zmienna w ostatnich dniach, na szczęście dopisała, a rabczańska muszla pękała w szwach od kolorów, głosów, emocji, od powiewu młodości, która prezentowała swoje talenty muzyczne i która dopingowała szczęśliwców, którzy dostąpili zaszczytu zaśpiewania ze sceny i tych, którzy ich spod sceny wspierali.
             Jak co roku zainteresowanie i konkurencja są bardzo duże, ale organizatorzy świadomie i uporczywie nie rezygnują z eliminacji, która daje szansę zaśpiewać każdemu, w formule, którą krytykują starsi opiekunowie, a która młodzieży najwyraźniej odpowiada. W formule programów typu talent-show, w której każdy uczestnik ma „swoje dwie minuty”.
W budynku pobliskiego gimnazjum zasiadło 15 dwuosobowych komisji, które przesłuchiwały łącznie 240 wykonawców z dwóch kategorii wiekowych (szkoła podstawowa i gimnazjum), aby wyłonić 30 szczęśliwców z każdej grupy, którzy będą śpiewać dalej.
            Emocje, które towarzyszą tym eliminacjom, próby w każdym możliwym skrawku przestrzeni, śpiew dobywający się a capella czy z pobrzękiwaniem instrumentów (tych przenośnych) i uśmiech na twarzach młodych ludzi, którzy integrują się mimo rywalizacji, to pozytywny objaw tego typu rozwiązań.
            Regionalny i wojewódzki (nawet poza wojewódzki, wśród laureatów mamy przedstawicielkę Dąbrowy Górniczej) zasięg festiwalu ma elementy międzynarodowe. W tym roku wśród jurorów eliminacji obecny był kompozytor z wykształcenia, rodem z Meksyku, a wśród głównego jury, oceniającego występy na scenie, pilnie językowo przysłuchujący się, Kanadyjczyk.
            Wysoki poziom, zdecydowana większość występujących z osiągnięciami muzycznymi, sprawia że przed jurorami, zwłaszcza tymi, którzy części uczestników muszą podziękować na poziomie eliminacji, stoi niełatwe zadanie.
Tylko najmłodsi uczestnicy, dzieci do lat 9, śpiewają w pełnym, zgłoszonym składzie, oni na „selekcję” mają jeszcze czas i na rozwój talentów także, dla nich to, przede wszystkim, zabawa.
           Oprócz muzycznych występów scenicznych, dla uczestników i widzów festiwalu, przygotowano sporą ilość dodatkowych atrakcji. Występ Teatru Iluzji Rafała Mulki, namioty naukowe (w tym roku były to: zabawy w archeologów, budowa człowieka i świat zapachów), planetarium. Wszyscy dokarmiani byli gratisowymi kiełbaskami i watą cukrową.


         A na końcu, choć właśnie oni powinni być wymienieni na początku zostali wyłonieni laureaci:
Grupa wiekowa do 9 lat
I miejsce: Malwina Łaś - Studio Piosenki "Septyma" w Nowym Targu
II miejsce: Edyta Limanówka - Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
III miejsce: Julia Halczak - Akademia Języka Angielskiego PERFECT
Grupa wiekowa 10-13 lat
I miejsce: Zuzanna Wietrzyk Chórek: Krystian Kubowicz, Justyna Rusnarczyk - Pracownia Muzyczna „Triolki” w Rabce-Zdroju
II miejsce: Martyna Plewa - Studio Piosenki "Septyma" w Nowym Targu
III miejsce: Maja Pietruszczak - Prywatna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Górniczej
Grupa wiekowa gimnazjum:
I miejsce: Beata Ogiela - Gimnazjum nr 1 w Mszanie Dolnej
II miejsce: Justyna Rusnarczyk -Pracownia Muzyczna „Triolki” w Rabce-Zdroju
III miejsce: Oliwia Duda - Akademia Języka Angielskiego „PERFECT” oraz Studio Piosenki „Young Stars” w Rabie Wyżnej
Gratulacje!

III Festiwal Piosenki Angielskiej

Eliminacje
« poprzednia wiadomość | « powrót do listy | następna wiadomość »